Ви увійшли як  Гість | Група "Гості"  Вітаю Вас  Гість | RSS

               | Реєстрація | Вихід | Вхід |                              Субота, 20.04.2024, 16:54

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Калькулятор

Випадкове фото

Життя сайту у днях

Головна » Статті » 3. Членство в українському козацтві. Обов'язки та права членів Українського козацтва.

3. ЧЛЕНСТВО В УКРАЇНСЬКОМУ КОЗАЦТВІ.


3.1. Українське козацтво об`єднує громадян, нащадків усіх гілок, напрямків і течій українського козацтва незалежно від місця їхнього проживання, громадян України та українців - громадян інших країн, які сповідують національну ідею та ідеологію Українського козацтва, практично працюючи на її реалізацію, відновлення і розвиток Українського козацтва.

Українське козацтво твориться із своїх членів - українських козаків. Українським козаком може бути лише той, хто готовий стати оборонцем, захисником і рятівником Українського народу, української мови, розвивати українську культуру й відповідати вимогам: український козак - душа правдива, справедлива і незрадлива. Український козак - це лицар України, морально чиста, високо духовна і матеріально незалежна людина, яка вміє панувати над собою, володіє своїми емоціями, розумом і волею, патріот України, який постійно духовно і фізично готує себе до оборони Батьківщини, свого роду та українського народу, його честі та гідності, дбає про єдність Українського козацтва і українства всього світу.

3.2. Членство в Українському козацтві може бути індивідуальним, колективним і асоційованим.

3.3. Дійсним козаком (членом) Українського козацтва мас право бути: нащадок українського козацького роду, а також громадяни України або українці української діаспори з 18-річного віку, які стоять на засадах розбудови та захисту державності України, пройшли випробувальний термін один рік і виявили себе як такі, що мають глибокі українські патріотичні переконання, стоять на засадах розбудови і захисту самостійної, незалежної, соборної, демократичної держави України, посвячені та прийняли присягу Українського козака, стоять на обліку і здійснюють суспільно-корисну для України діяльність, в одному з первинних козацьких товариств.

Після проходження випробувального терміну дійсному козакові видається Реєстрова грамота, посвідчення та службова книжка козака.

3.4. Рішенням Гетьмана України або Радою Старійшин Українського козацтва, відомі громадські політичні та військові діячі, діячі культури і науки, державні керівники, видатні спортсмени. які виявили себе активними провідниками української державності та української козацької ідеї, можуть прийматися до Українського козацтва без випробувального терміну і зараховуватись до складу Гетьманського полку Українського козацтва, що функціонує як первинне товариство у Генеральній канцелярії Українського козацтва.

3.5. До лав Українського козацтва приймають згідно письмової заяви за козацьким Звичаєм на Раді первинного козацького товариства за рекомендаціями двох дійсних членів Українського козацтва.

Ті, хто були членами дитячих, юнацьких і молодіжних підрозділів при Українському козацтві, приймаються за рекомендацією керівних органів відповідних підрозділів.

3.6. Дитячі, юнацькі та молодіжні козацькі підрозділи діть відповідно до статутів та положень про ці організації, які затверджуються Гетьманом України.

Члени цих підрозділів за віком поділяються на такі категорії: козачата - до 10 років, джури - 10-14 років, молоді козаки (молодики) - 14-18 років.

3.7. Громадяни України можуть створювати за місцем проживання козацькі осередки. Козаки, які висловили добровільне бажання виконувати обов`язки по здійсненню окремих функцій і за своїм фахом спроможні їх виконувати та взяли на себе відповідні зобов`язання, підлягають внесенню до Єдиного реєстру у Генеральній канцелярії Укра-їнського козацтва. Їхня діяльність регулюється Статутом Українського козацтва, положеннями та нормативно-правовими актами.

3.8. Колективними (асоційованими) членами Українського козацтва можуть бути громадські об`єднання, колективи підприємств, навчальних, наукових і культурних закладів, установ і організацій будь-яких форм власності, які фізично та матеріально сприяють виконанню Статутних завдань Українського козацтва. Взаємовідносини Українського козацтва з його колективними членами здійснюється на підставі відповідних угод.

Колективні (асоційовані) члени приймаються до Українського козацтва згідно письмовою заявою їхніх керівників на підставі рішення зборів трудового колективу Радою Генеральної Старшини Українського козацтва.

3.9. Члени українського козацтва зобов`язані:

·        бути активними провідниками української національної ідеї, виконувати всі вимоги цього Статуту та українських козацьких Звичаїв, якщо останні не суперечать Статутові Українського козацтва і чинному законодавству України;

·        виконувати Універсали, Постанови та рішення Гетьмана України, керівних органів Українського козацтва, накази своїх отаманів і старшин;

·        сплачувати вступний та щомісячні членські внески, розмір яких встановлюється окремим Положенням;

·        дотримуватись здорового способу життя, піклуватись про Українську державу, родину, сім`ю і дітей, плекати молоде покоління духовно здоровим, морально та фізично загартованим, відданим Україні та українському народові;

·        молоді козаки допризовного віку зобов`язані виявляти ініціативу щодо вчасної постановки на облік у військовому комісаріаті та прагнути призову на військову службу, на військовій службі - постійно працювати над професійним, морально-психологічним та фізичним самовдосконаленням, бути взірцем дисциплінованості, відданості українському народові, Україні;

·        зберігати і розвивати прогресивні українські козацькі звичаї та традиції, оберігати честь і гідність козацького імені, зміцнювати єдність Українського козацтва, займатися суспільне корисною для України та українського народу діяльністю, продукувати матеріальні та духовні цінності, дотримуватися принципів і норм християнської моралі, козацької етики та етикету.

3.10. Члени українського козацтва мають право:

·        вирішального голосу на козацьких Радах;

·        обирати і бути обраними до керівних органів Українського козацтва всіх рівнів;

·        виносити на розгляд козацьких Рад питання про діяльність Українського козацтва;

·        отримувати козацькі військові звання згідно Положення про проходження козацької служби та займаних в Українському козацтві посад;

·        згідно з чинним законодавством користуватися майном Українського козацтва;

·        отримувати інформацію про діяльність Українського козацтва;

·        отримувати відповідь на свої пропозиції та заяви до товариств Українського козацтва всіх рівнів;

·        працювати у структурах Українського козацтва;

·        одержувати духовно-моральну та (в разі потреби) матеріальну підтримку;

·        навчатися в козацьких навчальних і фізкультурно-спортивних закладах, за рекомендацією керівних органів Українського козацтва - в інших навчальних закладах;

·        носити однострії Українського козацтва з обладунком і шаблею та іншою зброєю згідно з чинним законодавством, правил дозвільної системи України і відповідних положень;

·        колективні (асоційовані) члени приймають участь в діяльності Українського козацтва з правом дорадчого голосу.

3.11. Козаки, які відбувають випробувальний термін, мають право:

·         вносити питання на розгляд козацьких Рад та брати участь в обговоренні питань з правом дорадчого голосу;

·        отримувати відповіді на свої пропозиції та заяви;

·        отримувати духовно-моральну (та в разі потреби) матеріальну підтримку;

·        навчатися в козацьких навчальних та фізкультурно-спортивних закладах;

·        носити традиційний козацький стрій та однострій Українського козацтва без обладунку.

3.12. Членство в Українському козацтві припиняється:

·        за власним бажанням;

·        у разі порушення Статуту Українського козацтва, а також за цілеспрямовану діяльність, спрямовану на розпалювання ворожнечі та розколу єдності Українського козацтва;

·        за несумісну із званням Українського козака діяльність, що завдала шкоди Українській державі, Українському народові або Українському козацтву;

·        у разі несплати членських внесків протягом трьох місяців.

3.13. Рішення про виключення приймається Гетьманом України на підставі рішення Ради первинного козацького товариства (суду козацької честі, контрольно-ревізійної комісії).

Рішення Ради первинного козацького товариства (суду козацької честі, контрольно-ревізійної комісії) може бути оскаржене до суду козацької честі вищої інстанції протягом місяця з дня його прийняття та - у випадку обґрунтованих вимог скаржника - до Великої Ради Українського козацтва, але не пізніше, ніж за два місяці до Ради.

Для розгляду справи Велика Рада створює спеціальну комісію, яка провадить розслідування і за її висновками приймає остаточне рішення, що оскарженню не підлягає.

3.14. Підставою для негайного виключення козака з Українського козацтва є вирок суду, який набрав законної сили.

Категорія: 3. Членство в українському козацтві. Обов'язки та права членів Українського козацтва. | Додав: Lavrik (16.07.2010)
Переглядів: 941 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
 
Всього відповідей: 41


Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright //mirkozactvo.ucoz.ua/ © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz