Ви увійшли як  Гість | Група "Гості"  Вітаю Вас  Гість | RSS

               | Реєстрація | Вихід | Вхід |                              П`ятниця, 26.04.2024, 20:33

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Калькулятор

Випадкове фото

Життя сайту у днях

Головна » Статті » 4. Структура та органи управління Українського козацтва

Структура та органи управління Українського козацтва.

Крайовий отаман:

·        керує діяльністю Крайового козацького товариства і Крайовою канцелярією, призначає та усуває від виконання обов`язків наказну крайову старшину;

·        звітує на Крайовій раді, дає інформацію про роботу Крайової канцелярії на Раді Крайової старшини; звітує перед Гетьманом України;

·        присвоює козацькі військові звання до осавула включно;

·        підписує документи, контролює роботу Крайової старшини.

4.7.9. Крайова канцелярія (штаб) є вищим організаційно-координаційним та методичним центром Крайового козацького товариства.

Посадові особи Крайової канцелярії здійснюють організаційно-виконавчі функції згідно Положення про Крайову канцелярію.

Крайова канцелярія:

·        співпрацює з Генеральною Канцелярією Українського козацтва;

·        веде реєстр крайового козацького товариства, облік козацьких громад і організацій крайового товариства;

Крайова канцелярія підзвітна Крайовій раді, Раді Старшин крайового товариства, підпорядкована Крайовому отаману та Генеральній Канцелярії Українського козацтва.

4.7.10. Рада Поважних козаків Крайового козацького товариства є вищим моральним авторитетом в Крайовому козацькому товаристві. Склад, права, обов`язки її регламентуються Положенням про Раду Поважних козаків Українського козацтва.

4.7.11. Суд козацької честі Крайового козацького товариства складається з обраного Крайового судді та його помічників і провадить діяльність згідно з Положенням про Суд козацької честі Українського козацтва.

4.7.12. Контрольно-ревізійна інспекція Крайового козацького товариства обирається Крайовою Радою терміном на п’ять років. Крайова старшина не може входити до складу контрольно-ревізійної інспекції.

Контрольно-ревізійна інспекція Крайового козацького товариства провадить свою діяльність згідно з Положенням про Контрольно-ревізійну інспекцію Українського козацтва.

4.7.13. В окремих випадках, за рішенням Гетьмана України, враховуючи історичні реалії, дозволяється створення міжкрайових об‘єднань (Малих Січей), які підпорядковуються Крайовому отаману та мають свою старшину.

Січовий отаман є заступником Крайового отамана.

4.8. Районове козацьке товариство складається з первинних козацьких товариств.

4.8.1. Керівні органи Районового козацького товариства складаються з Районової Ради, Ради Районової старшини та Районової канцелярії.

4.8.2. Вищим органом Районового козацького товариства є Районова Рада, що складається з делегатів первинних козацьких товариств і скликається не рідше двох разів на рік.

Квотум представництва, час і місце проведення Ради, порядок денний визначає Рада районової старшини або Крайовий отаман.

Районна рада є повноважною, якщо на ній присутні дві третини обраних делегатів. Рішення районової Ради приймаються простою більшістю голосів.

4.8.3. Районова Рада може скликатися позачергово на вимогу одної третини первинних козацьких товариств, Гетьмана України, Крайового отамана, Районового отамана та Ради районової старшини.

4.8.4. Районова Рада:

·        обирає отамана, суддю, писаря, осавула, хорунжого, бунчужного, контрольно-ревізійного інспектора та іншу районову старшину терміном на три роки;

·        обирає Раду Поважних козаків;

·        затверджує повноваження отаманів первинних козацьких товариств, які щойно започатковуються;

·        дає отаману і районовій старшині наказ на рік;

·        визначає і затверджує завдання і напрямки діяльності районового козацького товариства.

4.8.5. Районовим отаманом може бути дійсний козак, який виявив себе мудрим організатором або добрим працівником на посаді районової старшини і вище. Обирається районовою Радою терміном на три роки з щорічним підтвердженням повноважень Крайовим отаманом, керує районовим козацьким товариством та канцелярією. Звітує перед Крайовим отаманом. Обраному отаману як ознака влади вручається тростина.

4.8.6. Районова старшина без посади має статус значкових товаришів.

4.8.7. Районова канцелярія - виконавчий орган районового козацького товариства:

·        керує діяльністю районового товариства;

·        координує роботу первинних товариств;

·        співпрацює з Крайовою канцелярією;

·        виносить на розгляд Районової Ради і Ради районової старшини програму заходів і діяльності районового козацького товариства;

Категорія: 4. Структура та органи управління Українського козацтва | Додав: Lavrik (16.07.2010)
Переглядів: 732 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
 
Всього відповідей: 41


Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright //mirkozactvo.ucoz.ua/ © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz