Ви увійшли як  Гість | Група "Гості"  Вітаю Вас  Гість | RSS

               | Реєстрація | Вихід | Вхід |                              П`ятниця, 26.04.2024, 00:02

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Калькулятор

Випадкове фото

Життя сайту у днях

Головна » Статті » 4. Структура та органи управління Українського козацтва

Структура та органи управління Українського козацтва.

4.5.7. Гетьман України:

·        представляє без довіреності інтереси Українського козацтва на всіх рівнях владних структур України, в громадських і міжнародних організаціях, партіях та рухах;

·        призначає Головного отамана, Генеральних: писаря, обозного, осавула, хорунжого, бунчужного, отаманів козацьких округів (отаманів козацьких військ), іншу наказну старшину та усуває їх від виконання службових обов`язків;

·        вносить на розгляд Великої Ради Українського козацтва кандидатури на посади Гене-рального судді, Генерального інспектора та Генерального скарбника Українського козацтва з дійсних козаків;

·        затверджує повноваження обраних отаманів крайових (обласних) козацьких товариств і засвідчує це своїм Універсалом, призупиняє їх повноваження та призначає Наказних отаманів крайових (обласних) козацьких товариств

·        підписує разом з Генеральним писарем рішення Ради Генеральної старшини Українського козацтва;

·        вирішує поточні питання управління Українським козацтвом в період між Радами Генеральної Старшини.

·        підписує фінансові документи, ділові листи, укладає будь-які угоди визначає своїм наказом коло осіб, що мають право підпису банківських, фінансових чи інших документів, здійснює інші правочини;

·        розпоряджається майном Українського козацтва в межах своєї компетенції;

·        на виконання статутних завдань і рішень Великої Ради видає Універсали, накази та розпорядження, обов`язкові для виконання всіма членами Українського козацтва;

·        в межах своєї компетенції від імені Українського козацтва укладає будь-які договори, здійснює правочини;

·        присвоює козацькі військові звання особовому складу Українського козацтва;

·        затверджує Положення про козацькі ордени, медалі, гетьманські та інші козацькі відзнаки і нагороджує ними. Порушує клопотання перед Президентом України про нагородження козаків державними нагородами та відзнаками.

·        в межах своєї компетенції здійснює інші дії, спрямовані на досягнення статутних цілей та завдань Українського козацтва.

4.5.8. Гетьман України зобов`язаний:

·        звітувати на Великій Раді про діяльність Українського козацтва; організовувати та проводити засідання Ради Генеральної старшини;

·        організовувати діяльність Українського козацтва згідно з Конституцією та чинним законодавством України, Статутом Українського козацтва, козацьких звичаїв та нести відповідальність за його діяльність.

4.5.9. Головний отаман Українського козацтва призначається Гетьманом України з дійсних козаків.

Призначеному Головному отаману Гетьман України вручає пернач, як ознаку влади.

В разі тимчасової відсутності Гетьмана України Головний отаман виконує його обов`язки.

Коло обов`язків Головного отамана визначається Положенням про Генеральну канцелярію Українського козацтва.

4.5.10. Генеральна канцелярія Українського козацтва (Генеральний штаб) є вищим організаційно-координаційним та методичним центром Українського козацтва з розташуванням у м. Києві.

Посадові особи Генеральної канцелярії здійснюють організаційно-виконавчі функції згідно Положення про Генеральну канцелярію.

4.5.11. Суд Козацької честі Українського козацтва є товариським судовим органом Українського козацтва.

Генеральний суддя Українського козацтва обирається Великою Радою Українського козацтва за пропозицією Гетьмана України з дійсних козаків терміном на п‘ять років і є радником Гетьмана України з правових питань.

Суд Козацької честі діє на підставі Положення про Суд Козацької честі Українського козацтва.

4.5.12. Генеральна контрольно-ревізійна інспекція Українського козацтва є контрольно-ревізійним органом Українського козацтва.

Генеральний інспектор обирається Великою Радою Українського козацтва за пропозицією Гетьмана України з дійсних козаків терміном на п‘ять років і є радником Гетьмана України.

Контрольно-ревізійна інспекція діє на підставі Положення про контрольно-ревізійну інспекцію Українського козацтва.

4.5.13. Служба скарбу Українського козацтва є фінансово-економічним органом Українського козацтва.

Генеральний скарбник Українського козацтва обирається Великою Радою Українського козацтва за пропозицією Гетьмана України з дійсних козаків терміном на п‘ять років і є радником Гетьмана України з фінансових питань.

Служба скарбу діє на підставі Положення про Службу скарбу Українського козацтва.

4.5.14. Рада Поважних козаків Українського козацтва – є вищим моральним авторитетом в Українському козацтві, затверджується Великою Радою Українського козацтва, за пропозицією Гетьмана України, і діє на підставі Положення про Раду Поважних козаків Українського козацтва.

4.6. Козацький округ.

Для оперативного виконання Статутних завдань, Гетьман України своїм наказом може створювати козацькі округи на основі крайових (обласних) козацьких товариств певного регіону.

Для керівництва козацькими округами, Гетьман України призначає Польового Гетьмана козацького округу.

4.7. Крайове (обласне) Козацьке Товариство.

Керівні органи Крайового (обласного) товариства складаються з Ради Крайового козацького товариства, Ради Крайової старшини та Крайової канцелярії.

4.7.1. Вищим органом самоврядування Крайового (обласного) козацького товариства є Крайова рада, що складається з делегатів районових козацьких товариств та скликається не рідше одного разу на рік.

Квотум представництва, час і місце проведення Ради визначає Рада Крайової старшини.

4.7.2. Крайова рада є повноважною, якщо на ній присутні не менше двох третин обраних делегатів. Рішення приймаються простою більшістю голосів.

4.7.3. Крайова рада може скликатися позачергово на вимогою не менше половини районових козацьких товариств, що належать до складу крайового товариства, одним із керівних органів Крайового товариства, а також за ухвалою вищого керівного органу Українського козацтва.

 

 

4.7.4. Крайова рада:

·   заслуховує звіт Крайового отамана, виборної старшини товариства, контрольно-ревізійної інспекції про роботу Крайового козацького товари-

ства, Крайової канцелярії;

·        обирає Крайового отамана (голову Ради крайової старшини), Крайового суддю (голову Суду козацької честі Крайового товариства), скарбника, контрольно-ревізійного інспектора Крайового козацького товариства;

·        затверджує склад Ради Поважних козаків Крайового козацького товариства ;

·        затверджує річний бюджет Крайового товариства;

·        затверджує символіку після погодження їх з Генеральною Канцелярією Українського козацтва;

·        дає Крайовому отаману і Крайовій старшині наказ на рік.

4.7.5. В період між Крайовими Радами керівництво діяльністю Крайового козацького товариства здійснює Рада Крайової старшини, яка збирається один раз на два місяці.

4.7.6. Рада Крайової старшини складається з Крайового отамана (голови Ради), Старшини Крайової канцелярії, отаманів районових козацьких товариств та бунчукових (військових) товаришів.

Рада Крайової старшини скликається за рішенням Крайового отамана, Крайової старшини, на вимогу одного з районових осередків чи Гетьмана України.

Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів за наявності не менше половини членів Крайової старшини.

Бунчукові (військові) товариші мають право дорадчого голосу.

4.7.7. Організатором виконання рішень Крайової ради, Ради Крайової старшини є Крайовий отаман, Крайова старшина та Крайова канцелярія.

4.7.8. Крайовий отаман є вищою посадовою особою в Крайовому козацькому товаристві. Обирається Крайовою радою терміном на п’ять років з щорічним підтвердженням повноважень Гетьманом України.

Як ознаку влади, йому вручається пернач.

Категорія: 4. Структура та органи управління Українського козацтва | Додав: Lavrik (16.07.2010)
Переглядів: 1206 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
 
Всього відповідей: 41


Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright //mirkozactvo.ucoz.ua/ © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz